Home
impreza1Salsa Point to projekt taneczny prowadzony przez Olę Leszczewicz pionierkę zarówno salsy jak kizomby w Polsce.
Jest to warszawska szkoła tańca specjalizująca się w tańcach użytkowych, czyli takich, które służą zabawie i przyjemnemu spędzaniu czasu. Specjalizujemy się przede wszystkim w dwóch technikach tanecznych: nowojorskiej salsie (mambo on2) i angolskiej kizombie i sembie, obie z nich były wprowadzane do Polski właśnie przez Olę.
 
Organizujemy kursy tańca, skierowane przede wszystkim do osób dorosłych, weekendowe warsztaty i szkolenia z instruktorami zagranicznymi, żeby poszerzać taneczne horyzonty oraz cykliczne imprezy kizomby i salsy - tzw. "sociale", żeby wcielać w życie wszystko to czego uczymy na zajęciach.

olamaciekMontuno, clave i tumbao niezmiennie od lat grają w naszym sercu, a w naszym grafiku znajdziecie kursy tańca prowadzone z pasją i największym doświadczeniem w kraju, przez profesjonalnych instruktorów. Większość z nich ma na swoim koncie państwowe uprawnienia instruktorskie, udziały w niezliczonych szkoleniach i kongresach tańca za granicą, i w Polsce, i lata doświadczenia w uczeniu innych, ale przede wszystkim ogromne serce do tańca!

Idziemy nie na ilość, a na jakość - w naszej ofercie nie znajdziecie dziesiątek pozycji kursów, ale za to te, które są - to nasza specjalność i prowadzone są z sercem i dbałością o detale, dobrą zabawę, tradycję i atmosferę. Nasze atuty to:  kameralne grupy, bardzo staranny dobór prowadzących zajęcia, dogoda lokalizacja w Warszawie (blisko jest metro, sieć linii tramwajowych i duże Centrum Handlowe Arkadia).

Do tego dorzućmy największy, organizowany przez nas festiwal kizomby w kraju: Warsaw Kizomba Festival, (www.kizombafestival.pl) oraz kultowy już wtorkowy afrykański practis taneczny i ... zapraszamy Was na parkiet! :-)

 
  
 
 

I N S T R U K T O R Z Y

OLA LESZCZEWICZ

 

ola1Założycielka i właścicielka szkoły Salsa Point. Dyplomowany instruktor tańca. Pierwsza polska instruktorka salsy i kizomby.  Promotorka kultury i eventów afrykańskich w Europie. Szkoleniowiec instruktorów. Organizator Warszawskiego Festiwalu Kizomby - pierwszego i największego kongresu afrykańskiego w Polsce.
 
Ola uczy salsy najdłużej w kraju. Od 1998 r. była pionierką w zakresie nauczania w Polsce salsy kubańskiej, następnie stylów cross-body-style, ruedy de casino i wreszcie NY mambo on2 przy którym pozostała do dziś.
W 2007 r. sprowadziła do Polski swoją drugą miłość - angolską kizombę i jako pierwsza w kraju otworzyła regularne kursy tego tańca. Doskonaliła swoje umiejętności taneczne w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych i na Kubie, na niezliczonych szkoleniach zagranicznych pod okiem autorytetów świata salsy i kizomby (brała udział w około 60 różnych międzynarodowych kongresach i festiwalach tanecznych).
 
Jako instruktor jest zapraszana regularnie do prowadzenia gościnnych szkoleń kizomby i salsy na terenie całej Polski i za granicą, m.in.  w Portugali, na Łotwie, w Egipcie i Holandii. 
 
Była organizatorem pierwszych w kraju warsztatów z zagranicznymi instruktorami (Super Mario, Hacha y Machete), które przyczyniły się bezpośrednio do wybuchu „boomu” salsowego w Polsce. Aktualnie jest często zapraszana także do prowadzenia szkoleń dla przyszłych instruktorów tańca z ramienia Polskiej Akademii Sportu. Ma na swoim koncie także współpracę z takimi produkcjami jak "Taniec z Gwiazdami", "Kawa czy herbata", "Miasto Kobiet".
Ekspert w zakresie techniki prowadzenia (zarówno w roli damskiej, jak i męskiej). Przykłada ogromną wagę do detali, a przede wszystkim do zachowania oryginalnego klimatu tańca.
Zawodowo - przewodnik po Warszawie i pilot wycieczek zagranicznych.
 
 
ludki6a
 
 
GOSIA PORĘBA
 

gosia1Certyfikowana instruktorka tańców sportowych, z wykształcenia pedagog i muzyk (skrzypce). Swoją taneczną przygodę rozpoczęła salsą w 2004 roku, z KIZOMBĄ związana od jej początków w Polsce (2008) w Montuno Aye - współprowadziła pierwsze kursy tego tańca w naszym kraju. Regularnie bywa na kongresach ciągle zdobywając nowe umiejętności w zakresie kizomby, semby, kuduro i tańców afrykańskich. Ma na koncie wygraną w konkursie kizomby organizowanym w 2010 r przez ambasadę Angoli w Polsce oraz polskie eliminacje do międzynarodowego konkursu Africadancar w Lizbonie w 2012r. Oprócz regularnych zajęć w Warszawie prowadzi zajęcia na festiwalach oraz warsztaty w kraju i za granicą.

 

 

 

ludki6a

 
 
MACIEJ "MADIE" BIELIŃSKI
 
bielik2Instruktor kizomby i semby, współorganizator Warsaw Kizomba Festival, częsty DJ warszawskich afrykańskich socjali. Zdaniem Pań - jeden z najlepszych polskich tancerzy kizomby.
 
Swoją poważną przygodę z tańcem zaczął dopiero w 2008 roku, ale bardzo szybko został dostrzeżony jego talent i zaangażowanie. Zaczął statystować, pomagać na kursach, a z czasem prowadzić własne zajęcia. Chcąc dalej rozwijać się zarówno w salsie jak i kizombie uczestniczył w wielu organizowanych na świecie szkoleniach i warsztatach, gdzie doskonalił się pod okiem takich sław, jak : Petchu i Vanessa, Kwenda Lima, Ze Barbosa oraz AfroLatin Connection. 
 
Od kilku lat Maciek razem z Olą Leszczewicz jest regularnie zapraszany do prowadzenia warsztatów na różnych festiwalach w Polsce i za granicą (m. in. 2. i 3. LIKE Festival w Lizbonie, 1. i 2. Latvian Bachata Kizomba Festiwal na Łotwie, Afrolatin Festival w Egipcie, Ta Fixe 2013 w Porto, etc.) .
 
Partnerki w tańcu cenią go za naturalny afrykański feeling, a kursanci za zmysł techniczny i trafność tłumaczenia kizombowych zaganień.
 
  
 
ludki6a
 
 
 
 
 

Pierwszy raz

w Salsa Point?

 

Najnowsza oferta KURSÓW

 

 

 

 

 

Lokalizacja

 

Aktualnie działamy w różnych lokalizacjach, szczegóły w zakładce "KURSY TAŃCA".

 

 

 

 

Cennik

i karnety

Techniki

i poziomy trudności

Newsletter

Partnerzy

  

ok system    fitprofit   
 benefitplus